Blog

Co jsem četla v červnu

Začátek měsíce stál knižně úplně za nic, ale naštěstí se to pak zlomilo a trochu vylepšilo, takže za úplně ztracenej se červen považovat nedá.

Věra Nosková – Obsazeno

Po Bereme, co je jsem se na pokračování vyloženě těšila. Z čím větší vejšky se padá, tím víc to bolí. A tohle BleblebleFurtDokolaONičem bylo teda dost hrozný. Ani ta krásná čeština nepomohla, což mě mrzelo nejvíc.

Věra Nosková – Víme svý

Ano ano, jsem nevyléčitelnej optimista a budu už navěky. Přestože jsem se tu knihu kvůli obálce styděla vytáhnout i na dětským hřišti, doufala jsem, že když je někdo napsat parádní první díl a druhej na prd, tím třetím se zase vrátí k začátku. Ale tohle?! Chvilka pro tebe hadr, zlatá Lanczová!
Některý příběhy by radši měly mít otevřenej konec, než stokrát dokola omílat to samý…

Karin Lednická – Šikmý kostel

Balzám na nervy! Krásně napsanej příběh kraje, o kterým toho moc nevím a lidí, který se v něm musely protloukat jak se dalo. Šetřila jsem si každou stránku, ale přesto jsem to přečetla strašně rychle. Už teď se těším na pokračování a modlím se, aby to nedopadlo jako s Noskovou!

Tana French – V lesích

Tana French, můj karanténní objev. Číst od ní tuhle knihu jako první, skončily jsme spolu hned. Skoro 500 stran donekonečna protahovanýho utrpení, který jsem si fakt mohla odpustit.
A přitom to vypadalo tak nadějně – dva propojený případy, zábavnej detektiv a dobrá zápletka. Jenže se to v těch nekonečných omáčkách tak rozbředlo, že to postupně přestávalo bejt zajímavý, pachatele první vraždy jsem odhadla v půlce a ta druhá (mnohem zajímavější) se pro jistotu nevyřešila vůbec.
Takže tudy cesta nevede a radši zůstanu při tom, že dvě ze tří knih se jí povedly, než abych zjistila, že je to úplně naopak.

Lesley Kara – Fáma

Jak to dopadne, když se na maloměstě rozšíří drb, na kterým je něco pravdy, zní jako zajímavej námět. Není to thriller, ani nic u čeho by člověk umíral napětím a dumal nad každou větou ( kor když některý tam byly vyloženě zbytečný), ale bavilo mě to, konec překvapil a na dva dny u vody je to perfektní červnový čtení.

Myslím, že je to úplně jasný, ale kdyby ne – Šikmý kostel číst vždy a všude, Fámu s drinkem na dovolený a zbytek obejít obloukem!


Odpovědět