Blog

Co jsem četla v prosinci

Předvánoční chaos už tradičně ovlivnil počet i kvalitu přečtenýho, ale s tím se počítá!

Muriel Barbery – S elegancí ježka

Na tohle jsem se těšila, ale nějak se mi to úplně netrefilo do nálady. Od příběhu domovnice, která celej život žije v domě plným smetánky a vší silou se snaží, aby nikdo neviděl, kým ve skutečnosti je, bych asi čekala něco jinýho, než neustálý poukazování na třídní boj.
Ale je klidně možný, že jsem jen špatně četla a neviděla jsem něco, co jsem vidět měla. Tyhle velký očekávání jsou holt na prd.

P. D. James – Já si tě najdu

Chtěla jsem detektivku, u který si odpočinu. Místo toho jsem dostala úplně psychologickou knihu o tom, že ne vždycky je dobrý pátrat po tom, kým jste a komu jste se narodili. Byla jsem tak zvědavá, jak to dopadne, že jsem dočítala ještě hodně dlouho po půlnoci a to se mi zas tak často nestává, takže to bylo dobrý.
Jen ten odpočinek pro mozek se jaksi nekonal.

A. V. Geiger – Nelži mi

Vím, že nejsem cílová skupina, ale pevně věřím, že puberťáci nečtou jen takovýhle knihy, protože na větší slátaninu jsem nenarazila už hodně dlouho! Totální fantasmagorie, která by asi měla lidi varovat před sociálníma sítěma a jejich falešným světem, ale já se během všech těch nepravděpodobnejch zápletek jen donekonečna obracela naruby.
Vůbec nechápu, jakej masochismus se ve mě probudil, že jsem to fakt dočetla až do konce, ale muselo to bejt něco hodně velkýho.

Karen M. McManus – Jeden z nás lže

Aby tý Young Adult literatury nebylo málo, dala jsem si ještě jednu. Že horší než ta předchozí to nebude, jsem věděla jistě, i kdyby si na všech těch stránkách jen donekonečna koťátka olizovaly pacičky pod bělostnými obláčky.
Jako detektivka to celkem fungovalo, hlava mě z toho nebolela a jako úplná ztráta času mi to tehdy nepřišlo. Teď zpětně ale trochu jo.

Když jsem koukala na ty fotky, až takovej pocit zmaru jsem neměla, ale jak jsem to teď všechno napsala, říkám si, že z týhle bídy asi žádnej knižní tip nevyšťourám.
Až na tu nedetektivku, ta mě bavila.

Odpovědět