Blog

Co jsem četla v září

Začala škola a s ní konečně trocha klidu a osobní svobody. Tu jsem využívala, co se dalo, protože jsem pořád čekala, kdy to zavřou a bude po pohodě – na čtení tolik času nebylo, ale i tak se něco zadařilo.

Dorte Hansen – Starý kraj

Tohle bylo krásný. Hned od začátku bylo jasný, že je to přesně moje krevní skupina a i když jsem se snažila, aby mi to nějakou dobu vydrželo, na víc než dva večery jsem to nenatáhla.
Vesnice na severu Německa s pomalu zanikající tradicí v kontrastu s hamburskou generací ekobio rodičů mě úplně vtáhla a relativně dlouho nepustila.

Jan Tománek – Lustr pro papeže

Pořád nemůžu uvěřit, jak málo stačilo k tomu, aby se mladej člověk ocitl v komunistickým lágru, kde mu zkurvili život, ale je to prej podle pravdy, tak mi asi nic jinýho nezbyde.
Bylo to strašný čtení. Dobrý, ale strašný.

Jan Němec – Možnosti milostného románu

No a teď tohle. Někdy jsem zbytečně moc trpělivá a shovívavá a první třetina mě docela bavila. V tý druhý jsem si místy ťukala na čelo, protože takovýho egomana člověk jen tak nepotká a závěrečná scéna s občankou mě úplně dorazila.
Kdybych to utla včas, nemusela bych si o Janu Němcovi myslet to, co si teď myslím, ale možná dobře. Děkuju pěkně, už nikdy více!

Dorte Hansen – Polední hodina

Byla jsem ze Starýho kraje tak nadšená, že víc to nešlo a tohle byl trochu slabej odvar. Rozhodně mě to ale (narozdíl od výše zmíněného) neodradilo a jestli Dorte napíše ještě něco, stopro si to přečtu. Psát totiž umí.

Stina Jackson – Stříbrná cesta

Potřebovala jsem to všechno nějak odlehčit a na tenhle thriller jsem četla i pozitivní ohlasy, tak jsem to riskla. Ha. Ha.
V bestselleru by asi bylo fajn najít i něco, co zatím nikde nebylo.
Sníh, samota, úchyl,chlast, únos, tajnej bunkr, chlast, záchrana na poslední chvíli, skorohappyend, chlast…. tudy vedla cesta už tolikrát, že ani nemusela bejt Stříbrná, aby stála za prd.

Asi je to celkem jasný, ale mám potřebu to zopakovat – Němce a Stříbrnou cestu rozhodně ne, pokud teda nemáte nízkej tlak a nechcete si ho zvedat práškama – na to jsou ideální 😉

Odpovědět