Blog

Duhová vlna

Jak mi vlna vnukla nápad

Někdy minulej rok začala Jolanka nosit z družiny takový podivný zamotaný nudle z vlny. Při bližším ohledání se ukázalo, že jsou to spletený řetízky o průměru asi pět centimetrů a délce dva metry. Prej náhrdelníky. Nebo taky pásky, záleží na vkusu. Já žádnej nemám, proto jsem je nosila, přestože jeden byl brčálově zelenej a ten druhej fialovo-hnědej.
Hned jak se ráno vzbudí, musím ji přezkoušet zrak – dříve barvy rozeznala v pohodě, ale nejsem si jistá, jestli se barvoslepost nemůže třeba projevit až v pozdějším věku, ehm.

Koupily jsme proto klubíčko vlny, aby mohla motat i něco, co mi nevypálí díru do sítnice. Bohužel ale během odpoledne stihla zapomenout, jak se to dělá a do druhýho dne dokonce i to, že kdy něco šmodrchala, takže jsme milou vlnu (jako tisíc dalších pseudokreativních potřeb) daly do skříně a tam si nikým nerušena spokojeně žila.

Během své debordelizační manické fáze jsem ji úplně náhodou objevila a najednou mi došlo, že já vlastně pletu. Hohó!Duhová vlna
Vůbec nevím, co to bude a je mi to srdečně jedno. Baví mě jen tak koukat, jak to přibejvá a co z toho leze, protože ta tma, co je poslední dobou přes den, mi začíná tak trochu lézt na mozek. Duhová vlna Vzhledem k tomu, že jsem se protentokrát vzdala snahy učit se nějaký zapeklitý vzory, zvládám u toho nejen štěkat, chrochtat a vyluzovat jiný pazvuky, který Kiki považuje za čtení, ale i přemejšlet nad blbostma. A v tom jsem čím dál tím lepší (což se o pravidelnosti mého hladce až tak říct nedá, ale sere pes), takže jsem během sledování všech těch barevných ok dostala ďábelskej nápad.

Po hodině strávený na eshopu s látkama a s padesáti položkama v košíku (přičemž jsem tam i s poštovným nenechala víc než pětikilo a to se vyplatí!) jsem se musela poplácat po rameni. Cesta od plánu k realizaci mi totiž obvykle trvá několikanásobně delší dobu a často skončí buď někde úplně jinde, nebo pro jistotu ani nezačne.

Teď každým dnem vyhlížím balíček a těším se jak malej Jarda. Až se někam pohnu, dám určitě vědět, protože to bude velký!
Jak jinak 😉

Komentář

  1. […] se to dozvím, bude pozdě a je třeba vymyslet něco genderově neutrálního. A pak jsem začala plést cosi z duhový vlny a najednou bylo jasno. Když jsem odesílala objednávku na dvacet dvaceticentimetrových pruhů […]

Odpovědět