Blog

Jak opravit díry bez šití během pěti minut?

Děti usnuly. Šla jsem je odkrýt a pro jistotu ještě jednou zkontrolovat, že na kolenou nemaj nijak abnormálně špičatou kůži, nebo rovnou ostny a fakt nemaj. Takže nechápu, kde se ty díry pořád berou. Zřejmě padaj víc, než jsem si ochotná připustit (a všímat;)

Kdykoli jsem se ty díry snažila zašívat, nikdy to nevydrželo delší dobu než týden. Buď se celá moje námaha nějak zázračně vypárala, nebo rovnou vznikla nová džuzna hned vedle.

Protože mám jen jedny nervy, pár znehodnocených tepláků jsem nemilosrdně vyhodila, ale pak jsem si uvědomila, že mám vlastně doma totální zázrak. Jmenuje se vliesofix a jestli ho neznáte, hned si ho musíte pořídit! Třeba tady. 
Nestojí sice pár korun, ale já mám metr už víc než rok, takže zas tak rychle se nespotřebuje.

Pokud máte základní surovinu, stačí už jen málo – tužka nůžky, žehlička a samozřejmě nezbytná díra.

Vliesofix má jednu stranu lesklou, jakoby papírovou a druhou trochu hrubší. Na lesklou stranu jsem namalovala (dle rozkazu) srdíčka a vystříhla je.
Lepivou stranu je potřeba přižehlit na látku a znovu vystříhnout vítězný patvar – tramtadadá, nažehlovací záplata za korunu je hotová!
Pak už stačí jen sloupnout papírovou vrstvu, připlácnout záplatu na děravý koleno a nažehlit.
Jednu jsem při kraji ještě přišila. Druhou ne, protože se mi už nechtělo a mám dobrou zprávu – není to potřeba!
Drží to skvěle, nikde se nic neodlupuje, po dírách ani památky a navíc je to VELKÁ frajeřina;)
Zachování duševního zdraví už je tudíž jen třešnička na dortu.

Komentáře

  1. Tak nevim, jestli to tu A. po vecerech necte, ale prave si vyrobil luxusni diru na koleni (ehm, samozrejme nevi jak), takze budeme tvorit zaplatu 😀 I.

  2. Dobrý večer, jaký typ látky používáte na záplaty? Když obšíváte, obšíváte na stroji, nebo v ruce? Děkuji

  3. Moc zdravím! Používám normální bavlnu, nebo i teplákovinu, podle toho, co je zrovna po ruce. Obšívám to na stroji, protože v ruce jsem líná, ale docela dobře to drží i bez toho 😉

Odpovědět