Blog

Jak potáhnout knoflík (a udělat z něj megasvorku)

Spočítala jsem to!
Ještě osm a půl dne a přijde Ježíšek.
Možná málo na objednání dárků přes internet, ale rozhodně spousta na rychlovýrobu hromady drobností, který nezaberou víc než půl hodiny (a když už nějakou blbou náhodou obdarovaného nepotěší, rozhodně neurazí;)
Magasvorka na secvaknutí životně důležitých dokumentů, nebo jako záložka do knížky je hotová za deset minut, takže dost řečí a hurá na věc.

Pokud máte knoflík na potahování (ten můj má průměr 38 mm), kleště, papír, tužku a zbytek látky, máte skoro vyhráno.

Protože se mi někdy špatrně odhaduje, jak velký kus látky bude potřeba, vystřihla jsem do papíru kruh o průměru asi 5 cm. Pak už ho stačí jen obkreslit (s tím že na každé straně zbyde kus, který pak na výsledném knoflíku nebude vidět) a vystřihnout.

Buttonky se vyrábějí s očkem na přišití, i bez něj, což je sice asi elegantnější varianta, ale protože nikdy nevím, na co je zrovna budu potřebovat, kupuju jen ty „očkové“ – stačí ucvaknout kleštěma a pak už se dá přilepit kamkoli.

Vystřiženou látku je potřeba položit na plastové tvořítko hezkou stranou látky dolů…

… vezmete vrchní část knoflíku a vzhůru nohama ho zatlačíte do tvořítka – látka se napne a pevně drží.

(a já mám prst jako stará bába, jak tak koukám;)

Ta modrá věc, která se v sadě na potahování buttonků prodává tam není jen tak (i když jsem si to nějakou dobu myslela) – s její pomocí se látka napěchuje dovnitř, aby pak nevyčuhovala kde nemá.

Teď už stačí jen vmáčknot dovnitř tu část s ucvaknutým očkem (ohnutou stranou nahoru)…

… a vymáčknout hotový knoflík ven.

Megasvorky, na který se dá nalepit i cokoli jinýho, seženete za pár korun přímo tady. Donedávna jsem je musela objednávat z ciziny, takže slavím, že už nemusím – a vy taky ne, což se vždycky hodí, ne?
Lepidlo E6000 je jediný, o kterým jsem schopná s čistým svědomím tvrdit, že fakt lepí a drží (nejen kovy, ale i sklo a gumu), takže se určitě vyplatí do něj investovat a ušetřit si nervy se zkoušením padesáti dalších.
To víčko takhle normálně nevypadá, jen se mi nějak líp odšroubovává zubama (což je asi rukama;)

Když už víte všechno, co potřebujete, nezbývá než to všechno k sobě přilepit…

… a můžete dělat parádu!

Vzhledem k tomu, že jsem před chvílí zjistila, jak dlouho trvá než to, co objednám, dorazí k nám domů, je evidentní, že tohle rozhodně nejsou poslední dárky, na který přijde řada.
Takže – pokračování zítra;)

Komentáře

  1. Tak to kecáš, že to modrý je na pěchování látky! 😀 (já plánuju vyrábění dárků až na vejkend, tak uvidíme, co stihnu 🙂 )

  2. […] knoflík. Pokud se ho rozhodnete předtím potáhnout nějakou sladěnou látkou, návod je tady, ale použít můžete klidně i obyčejný. Změřte si, kam dosahuje nenatažené poutko, udělejte […]

Odpovědět