Blog

Jak ušít pytlík s mašlí

Jak ušít pytlík s mašlí?

Přesně za měsíc přijde Ježíšek. Je mi záhadou, že existujou lidi, který maj touhle dobou už všechno nejen dávno promyšlený, ale i pěkně schovaný doma. Jedním z nich je moje sestra, což by mě dřív možná překvapovalo, ale když se podívám na svoje děti, chápu, že genetika je prostě absolutní šílenec, co si ty povahy rozděluje podle toho, jak se zrovna vyspí.

Pokud jste jako já a každej rok 23. prosince večer hystericky pobíháte po vybrakovaným Tescu a přísaháte si, že tentokrát je to fakt naposledy, bude se vám určitě hodit tip na dárek, kterej se dá ušít během dvaceti minut – hned po tom, co dorazíte z toho nákupu a dojde vám, že jste na někoho zapomněli.
Jak ušít pytlík s mašlíPytlík, co se zavazuje na mašli, se hodí vždycky. Tenhle jsem vymyslela jako něco, do čeho se tak akorát vejde dudlík, kterej nechcete nechat válet jen tak v kabelce, když si zrovna savec do pusy strká něco jinýho. Do většího se vejde buď víc dudlíků, nebo rovnou celý dítě – záleží jen na tom, jak velký máte plány.

Takže hurá na věc, ať zbytečným čtením neztrácíte drahocennej čas!
Potřebovat nebude skoro nic, jen

– obdélník látky 20 cm široký a 18 vysoký a
– mašli asi 30 cm dlouhou
Jak ušít pytlík s mašlí
Aby se nic nikde nerozpadávalo a nepáralo, je lepší nějak začistit horní a boční strany. Pokud nemáte overlock, úplně stačí cik cak steh.
Jak ušít pytlík s mašlíOhněte kratší strany lícem k sobě a rovně prošijte asi centimetr od okraje. U horního okraje je potřeba 2 cm nechat nesešité, protože to je přesně to místo, kterým na závěr protáhnete mašli.
Jak ušít pytlík s mašlíPrávě hotový šev posuňte doprostřed budoucího pytlíku a rozžehlete přečuhující látku do stran, jak je to vidět na následující fotce. Pak můžete sešít budoucí dno.
Jak ušít pytlík s mašlíKdyž to otočíte naruby, začínáte se blížit k cíli. 2 cm od horního okraje si křídou namalujte čáru, abyste věděli, kde máte látku ohnout dovnitř. Že je fajn to předtím vyžehlit, asi ani psát nemusím, ne?
Jak ušít pytlík s mašlíTo, co jste právě ohnuly, znovu vyžehlete a asi 1,5 cm od kraje prošijte.
Jak ušít pytlík s mašlíJak ušít pytlík s mašlíTeď už asi nemusím ani psát, co je potřeba udělat, ne? Saténová mašle sice klouže, ale svíracím špendlíkem ji provlíknete raz dva.
Jak ušít pytlík s mašlíJak ušít pytlík s mašlí
Zavázat a je to!
Jak ušít pytlík s mašlí
Jak ušít pytlík s mašlíMyslím, že výjimečně jsem ani nekecala a fakt to netrvalo ani tu půl hodinku.
Teď už jen vymyslet, co dovnitř a můžete machrovat!

Odpovědět