Blog

Jaro

Jaro za pět dvanáct

Nedávno jsem někde četla rozhovor, ve kterým se měl dotazovaný vyjádřit k zásadní otázce, jaký že je jeho nejoblíbenější roční období. Sice moc nechápu, koho to zajímá a proč by vlastně mělo, ale z nedostatku jiných intelektuálních podnětů jsem si ten dotaz taky musela položit.
Překvapivě je to jaro. Nejen proto, že všechno konečně kvete, ale hlavně je světlo. Pro někoho, kdo je nucenej vstávat v pět ráno, je to dost zásadní předpoklad pro spokojenou existenci. Ono bejt vzhůru tři hodiny a celou dobu čumět ven do tmy, na náladě nikomu nepřidá.

Na jaře se prostě kochám. Můj foťák se kochal taky, dokonce tolik, že mu z toho praskla čočka či co a odmítal fotit jinak, než rozmazaně, takže než jsem se vybičovala s tím něco udělat, odkvetly mi nejen tulipány a pampelišky, ale dokonce i magnolie, moje nejoblíbenější objekty zájmu hned po pivoňkách.

Já než se rozkoukám, tak budou i ty třešně červený!Fotím jaroPoučení pro příští rok je jednoduchý – když se foťák podělá, neodkládat opravu. A nechat vyměnit zimní gumy za letní dřív, než v červnu. To jsem letos taky nestihla, ehmehm.
Aspoň že ta řepka vydržela.Řepka
A poučení číslo tři – to, co se zdálky tváří jako makový pole, vůbec makový bejt nemusí. I když vojtěška je vlastně taky boží, ne?Vojtěška
A teď už jen napjatě čekám, kdy se otevře jahodárna a vyrazím sbírat něco, co vítězoslavně nacpu do mrazáku s vidinou domácích marmeládiček jako od těch maminek z televize jen proto, abych tu přemrzlou hroudu příští rok v květnu s velkou výčitkou vyhodila do koše.
Možná je prostě radši letos ožerem rovnou z těch keříčků.
Další prokrastinační faux pas už bych totiž možná neunesla 😉

Komentář

  1. Krásný fotky!! 🙂 A obdivuju každýho, kdo si dokáže vybrat jen jedno roční období… 🙂

Odpovědět