Blog

Látky

Kdo se moc ptá, nic se nedozví

Vzhledem k tomu, že mi ráno cestou pro rohlíky, během těch omnácti kroků tam a osmnácti zpátky, stihly zamrznout chlupy v obou nosních dírkách, jsem usoudila, že do školky nedojdu. Možná bych to s termoskou grogu zvládla, ale jsem dáma a před osmou ráno nechlastám. Vymyslela jsem zdánlivě geniální plán:

Nechám Vojtu doma, on si bude hrát s miminem a já se konečně dostanu k těm látkám, co zimu nepřipomínaj ani z rychlíku.
Zajímalo by mě, kolik těch dětí bych musela mít, aby mě tahle naivita přešla, ale zkoušet to radši nebudu – obávám se, že je to vrozený a jednou bych tu mohla sedět, obklopená Klabzubovou jedenáctkou, s další nenaplněnou představou klidného dopoledne. No nic.

Prvních pět minut probíhalo slibně. Vojta stavěl komín, Kiki podávala kostky a já vytáhla látky. Zatímco jsem se kochala a vymýšlela, co z toho všechno bude, jala se Kristýna testovat sílu svých čelistí na hlavě jakýhosi legáčka a bylo po srandě. Zbytek dopoledne jsem stavěla komín já, Kiki podávala kostky (když jsem ji zrovna nekrmila, nebo nepřebalovala, což jsem oboje dělala asi osmkrát) a Vojta budoval hladomornu pro zombíky. Nehodlala jsem se vzdát bez boje a vytáhla jsem aspoň papír, že si na něj spočítám, kolik který látky na ty plánovaný šaty budu potřebovat.

Do oběda jsem na něm měla napsanej akorát seznam otázek, kterýma mě chlapec bombardoval a na který jsem se ukázala jako natolik blbá, že se zklamaně odplížil do vedlejší místnosti, kde zřejmě přemýšlel, proč zrovna on má matku ignoranta. Namátkou jsem selhala například v těchto oblastech:

  • Co je to spona?
  • Kdo vymyslel pro šneka jméno šnek?
  • Jak se řekne pšenice řecky?
  • Jak dlouho trvá, než napočítáš do tisíce?
  • Víš že nekonečno neexistuje? nekonečno lidí jo, protože se furt roděj další, ale jinak ne.
  • Proč furt říkaj, že Krkovička je sedlák, řezník a kupec v jedné osobě, když už to dávno víme?
  • K čemu je diplom?
  • Maj ptáci slupku?

Nikdo se mi nemůže divit, že když se Kiki po obědě odebrala na lože, kde strávila už tradičních 48 minut jediného spánku za den, měla jsem sílu akorát tak na ten grog.

Zítra nakluše, i kdybych si měla někde sehnat sněžnice a dotáhnout ho tam na zádech s kočárem v zubech.
Ještě jednu takovou díru v hlavě a vyteče mi mozek na podlahu!

Komentáře

  1. Nemám ho doma, a proto tiše závidím – lepší než u nás se vršící otázky na mimina, případně lesbické sňatky, na plození a rození mimin v lesbických manželstvích (M. se rozhodla, že si vezme N.), prokládané neustálými jedno či dvouslovnými záseky K. … 🙂 Jak se řekne pšenice řecky?!

  2. Tyhle otázky máme už naštěstí za sebou – nesnáším je, protože na to mu s klidným svědomím nemůžu říct, že nevím 😀 Pšenici řecky usoudil, že já vlastně vědět nemůžu a že se zeptá taťky, tak jsem zvědavá, jak dopadne!

Odpovědět