Blog

Melounová sukně Not just Mom

Lidový spolek meloun

Blížící se léto poznám každej rok. Koupím si v zelenině tři kila lusků, všechen ten hrášek z nich během čtvrt hodiny vyžeru a pak až do večera skučím a bojím se vylézt z baráku, abych se někde nepotento. To mi nezabrání v tom, abych celou akci druhej den nezopakovala a nedělala to průběžně tak dlouho, dokud ty hrášky nezačnou bejt moc velký a tvrdý. Pak s tím přestanu.  Ne na dlouho.

Zhruba tou dobou se totiž objevěj melouny a i když nejdřív stojí dva trojúhelníčky stejně, jako koncem srpna pětikilová melounová koule, stejně si je kupuju. Dost často ani nic jinýho neobědvám, protože s melounem je to stejný jako s tím hráškem – jakmile se zakousnu, ohlodávám to tak dlouho, dokud mi nezbydou jenom šlupky (jo, žeru i ty jadýrka a klidně je dojídám i po dětech, který nevědí, co je dobrý a s tisícem keců je vydloubávaj a nechávaj na talíři).

Letošní první meloun mi vnukl ďábelskou myšlenku. Abych ji udržela, hned jsem se vrhla na její realizaci. To v mým případě většinou obnáší objednání látky. Tentokrát mnohem víc než obvykle, protože tenhle plán byl ještě víc megalomanskej, než jsem zvyklá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Když jsem ty strašný pruhy přes půl bytu viděla, radši jsem je začala rychle stříhat a sešívat, abych se toho náhodou nelekla a nevykašlala se na to. Nakonec se ukázalo, že je to rychlovka na dva večery a to se vyplatí 😉
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Že bude trvat večerů padesát, než se zmobilizujeme k akci „všichnitonasebenavlíknemeavyfotímese“, to jsem fakt nečekala. Ale zvládly jsem to! O kvalitě fotek toho nejvíc řeknou fotky samotný, ale tady mám nějak pocit, že menší komentář neuškodí, zejména proto, že foťák jsem vnutila nicnetušícím švagrovi a celou dobu jsem se snažila zbavit pocitu, že nikdo jinej ty věci neudělá tak, jak si představuju, a on už vůbec ne 😉

Takže:

1. Nedaří se mi to a buzeruju, ať ten foťák dá níž a laskavě ho tolik nenaklání. Poté, co mě upozorní, ať já si taktéž laskavě hledím svýho, protože je jedinej, kdo to může udělat, se rozhodnu mlčet. Ne tak Káťa. Ta se rozhodne vykakat, zatímco její sestra si z toho všeho narve do nosu celou ruku. Moje ségra s Jolankou se tvářej, že se jich to netýká a Kiki naštěstí ani neví, že by se jí to týkat mělo, tak jen zírá.

Sukně melounovky Not Just Mom

2. Ukazuje se, že jedinej, kdo je ochotnej sedět, je mimino. Ostatní mají nutkavou potřebu tančit. My, protože nejsme matky megery, je přitom ani trochu nekoučujem…

Sukně melounovky Not Just Mom

3. … a už vůbec by nás nenapadlo ukazovat jim, jak se maj točit!

Sukně melounovky Not Just Mom

4. Jak je vidět, nejsou debilní a vědí samy moc dobře jak na to. Tato produkce nicméně švagra zcela nadchne a začíná vykřikovat cosi o tom, že na scéně se objevil Lidový spolek meloun. Kdyby radši fotil, možná by Kiki nestihla začít tlačit.

Sukně melounovky Not Just Mom

5. Abychom tomu dodaly na ztracené serióznosti, vzpomeneme si na dobu, kdy jsme četly lajfstajlový časopisy (nevím, jestli se Dívka z roku 1995 může počítat do týhle kategorie, ale holt to pro tentokrát bude muset stačit). Zdánlivě jednoznačnej pokyn „dejte nohu před sebe“ se ukáže nad mentální kapacity většiny účastníků …

Sukně melounovky Not Just Mom

6. …přičemž některé (nebudeme jmenovat) setrvačnost odmrští úplně mimo pracně vytvořenou formaci.

Sukně melounovky Not Just Mom

7. Nezbylo nám holt nic jinýho, než to, co obyvkle člověk udělá proto, aby se nezbláznil. Vykašlaly jsme se na ty nepřizpůsobivý spraťouchy a rozhodly se, že je k tomu vlastně vůbec nepotřebujem, protože jsme stejně nejkrásnější a basta.

Melounová sukně

To, že ani na jedný z těch fotek skoro nejsou vidět černý jadýrka, který jsem pracně patlala fixou na textil snad dýl, než jsem ty sukně šila, považuju ve světle výše uvedeného za zcela zanedbatelnej detail. Tak aspoň takhle:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A teď jdu hledat přihlášku na nějakej fokovej festival – myslím, že Lidový Spolek Meloun si účast (a nějakou tu medaili za choreografii) rozhodně zasluhuje!

Komentář

  1. To bezesporu, jsme nejkrásnější na celým širým světě a už jen naše pouhá přítomnost dokáže iluminovat větší perimetr než vodíková bomba! 😀

Odpovědět