Blog

Moje zelená sukně

Myslela jsem, že zelenou nesnáším

Moje ségra má tchýni, která mi kdysi poslala několik tašek látek, co si doma syslila a už prej na nic nikdy nehodlá použít. Když jsem se tím tenkrát probírala, usnesla jsem se, že se jí ani nedivím, protože kdo by asi tak mohl potřebovat šusťákovinu ve všech barvách světa, a ty tašky jsem uklidila dozadu do skříně.
V rámci letošního pokusu o nenakupování hadrů jsem si na milej šusťák ale zničehonic vzpomněla ve chvíli, kdy na hodinu vylezlo sluníčko a mě popadla potřeba pořídit si nějakou jarní bundu. Jak je mým dobrým zvykem, vyhrabala jsem něco úplně jinýho a bunda bude muset chvíli počkat.

Učinila ale jsem zcela zásadní objev, kterej podryl moje celoživotní přesvědčení o tom, že nemám ráda zelenou barvu. Vůbec to nechápu, ale musím to přehodnotit a nově je třeba konstatovat, že nemám ráda 99% odstínů zelený barvy. Jakmile jsem totiž narazila na ten jedinej, kterej nejen snesu, ale navíc se mi vyloženě líbí, bylo jasno, že potřebuju sukni.

Už strašně dlouho jsem se chystala na tuhle a kdyby to nebylo tak složitý, vrhla bych se na ní dávno. Jenom nastříhat a začistit těch dvacet nebo kolik kusů, mi zabralo neuvěřitelně času…
Moje zelená sukně
…ale kdo chce kapsy, musí se holt obětovat.Moje zelená sukně
Ve chvíli, kdy se do kapes vešly ruce, jsem propadla falešnýmu optimismu, že konec je na dosah…Moje zelená sukně
… kterej se ještě umocnil našitím skrytýho zipu hned napoprvé. Moje zelená sukněJenže pak došlo na podšívku a to byl prostě průser.Moje zelená sukně
Vzhledem k tomu, že jsem se podobným srandám celý ty roky cíleně vyhejbala, mi vůbec nedošlo, že ta podšívka (logicky!) není stejně dlouhá jako vnějšek tý sukně a že přišít obě ty části spodníma okrajema k sobě (navíc v ruce, protože to bude hezčí!!) napadne buď úplnýho debila, nebo někoho, kdo si hodlá vyrobit sukni s pinďourem. Na karneval třeba, neasi.
Pokud nevíte, jak taková věc vypadá, tak asi nějak takhle:
Moje zelená sukně
Nevěděla jsem, jestli se mám dřív smát, nebo brečet, nebo to rovnou celý chytnout a naprat do popelnice. To poslední bych nejspíš i udělala, nebejt to ten jedinej vzácnej odstín zelený, to je jasná věc.
Takhle mi to holt nedalo, celý jsem to vypárala a napodruhý jsem zvítězila!
Moje zelená sukně
Taky jsem si ten spodek mohla pořádně vyžehlit, když už jsem se s tím srala dýl, než s kdejakou dekou, ale to vidím až teď a napravit to nezabere celý odpoledne, takže dobrý.Moje zelená sukně
Moje zelená sukně
No a teď bych si měla pořídit nějaký sukňový boty, protože když už vím, jak se na tu spodničku musí, hodlám to brzy zopakovat.
Nebo že bych nejdřív vytáhla nějakej ten zelenej šusťák?!

Odpovědět