Blog

Knihovnička z bedýnek

Našla jsem bedýnky. A mám knihovničku!

Máme chalupu! Jak se to stalo by samo o sobě vydalo na román, takže to prozatím není podstatný. Důležitý je, že má stodolu. V ní se kromě hromady zahradního náčiní bez násad, případně násad bez náčiní, pytlů čehosi, co možná kdysi byl písek, starých škrpálů a tak vůbec všeho, co se tak do stodoly odkládá na horší časy, daj najít i zajímavý věci.

Jako třeba tyhle bedýnky. Knihovnička z bedýnekJsou sice kapánek volezlý, rozklížený a ty rezavý panty držej tak trochu na dobrý slovo, ale sere pes, protože maj ideální velikost a jsou dřevěný, a to je to, co se počítá!
Během uplynulýho měsíce jsem se stala odborníkem na barvy-laky všeho druhu a kdyby na to přišlo, možná bych si i nějakej ten menší natěračskej obchod mohla otevřít. Dokonce jsem si už pět týdnů nekoupila ani kousíček žádný nový látky, což mluví za vše.

Ze samý radosti z toho objevu jsem tu první vydrhla, ošmirglovala (spíš ale jen tak halabala, protože to dřevo má fakt nejlepší za sebou a chvílema se dost nebezečně rozpadalo) a natřela, což lze prohlásit za dementní nápad číslo jedna. Ta blbá bedna během chviličky vychlastala půlku velký plechovky a ještě pořád nebyla dostatečně reprezentativní.Knihovnička z bedýnek
Rozšířila jsem tudíž sortiment o cosi, co se jmenuje Napouštědlo dřeva a skoro celou pikslu vypotřebovala na ty zbylý dvě. Je potřeba říct, že to fakt funguje, protože spotřeba barvy pak byla asi pětinová. Vzhledem k tomu, že jsem potřebovala vanilkovou a žvejkačkově růžovou (to má asi nějakej sofistikovanější název, kterej ale neznám) a namíchala jsem si jich jen omezený množství, to byla fakt klika. Nezbylo mi totiž ani na květináč.

Protože jsem si nebyla tak úplně jistá tím, jestli jsou ty prkýnka natolik rovný, že se mi to ve finále celý nezhroutí, koupila jsem kolečka. O tom, že něco takovýho se prodává hned v několika velikostech a variantách toho jak se budou otáčet, jsem donedávna taky neměla ani tušení, ale přišroubovat jsem je zvládla.Knihovnička z bedýnek
Tím jsem se zdánlivě dostala do cíle, jenže to by na mě bylo moc jednoduchý. Nevím, kam jsem odložila mozek, když jsem usoudila, že je k sobě prostě přilepím, ale určitě to bylo někde hodně mimo dosah. Dementní nápad číslo dvě totiž jaksi pozapomněl že ty boční prkýnka jsou ještě obitý tím zrezlým pokrouceným kovem a ten se jen tak lepidlem spojit nedá. Jinak ale na dřevo super funguje Herkules, což je další zásadní objev, kterej by neměl zůstat před světem skrytej.

Další cesta do železářství už naštěstí byla úspěšnější. Zejména proto, že jsem děti nechala doma. Koupila jsem něco, co nevím jak se jmenuje, ale vypadá to jako takovej plíšek ve tvaru L, kterej má na každým rameni dvě dírky, tak akorát na šroubek. Vlastně vrut. Ty se totiž dávaj do dřeva, víte mladápani? Nevim a taky žiju. No nic.
Stačily mi čtyři menší na boky a dva větší na zadní stěnu, protože tam to k sobě nepasovalo úplně těsně a tu mezeru bych jinak nevyřešila (když už teda ten Herkules selhal, žejo).Knihovnička z bedýnek
Vítězoslavně jsem to všechno smontovala a skoro jsem se počůrala blahem.Knihovnička z bedýnek
Jasně, vypadá to trochu jako v cukrárně a ta horní je křivá, ale komu to vadí?Knihovnička z bedýnek
Mně teda rozhodně ne. Já to zadní prkýnko dokonce nejdřív odloupla a narovnala, ale nějak mi přišlo, že je to vlastně nuda, takže jsem ho pěkně připíchla zpátky. Ani ten zkorodovanej hřebík jsem nevyměnila.Knihovnička z bedýnek
Vůbec si nevzpomínám, že bych kdy měla takovou radost z jakýhokoli kusu nábytku koupenýho v obchodě, takže tipuju, že neměla.
Jasně, zabralo to celej den a sebraný Jiráskovy spisy by to asi neuneslo, ale ty nevlastníme, takže co.

Jo a ta stodola – taky je tam pár židlí, věšák, poličky, umyvadlovej stolek a taková ta bandaska na mlíko i s vozíčkem. Mimo jiný.
Ještě že do konce prázdnin mi pár týdnů zbejvá. Budu je evidentně potřebovat!

Komentáře

  1. Ty jo, super! Budu se do tý stodoly taky moct podívat?

  2. Rozhodne jo! Jen to musim nejak vykoumat, tech dnu je nejak malo nebo co😀

Odpovědět