Blog

O vybírání dárku pro běžkyni

Čím (ne)obdarovat někoho, kdo běhá?
Pro mě jako trotla, co dobíhá tramvaj a pak chrlí krev až na konečnou, je to otázka veskrze hamletovská. Donedávna jsem myslela, že na běhání člověk potřebuje jen nějaký ty prestiže a může vyrazit. Ukázalo se, že žiju v bludu.
Díky své sestře (a taky jejímu blogu;) jsem zjistila dvě věci:
1. že existuje minimálně dvacetsedmtisíc vymožeností, který potřebujete mít a znát, než se doma nasoukáte do tepláků a vyrazíte se někam proběhnout. 
2. všechny je už má a pokud nemá, pak je to proto, že buď nechce, nebo na ně nemá. A když na ně nemá ona, pak já taky ne;)
Při vymýšlení narozeninových darů se ukázalo, že sehnat tričko, který je zároveň funkční i vtipný, není jen tak. Naštěstí se každá věc dá vždycky „trochu“ vylepšit. Korunka je z koženky (jak jinak než zlatý) a ta se, jak známo, nesmí žehlit. Zjistila jsem ale, že když se přes ni dá utěrka a žehlička nejede na sto procent, nic se nestane.

Knoflíky místo drahokamů a krajka sice původně v plánu nebyly, ale jakmile jsem to tam všechno našila, bylo jasný, že taková superholčičí paráda prostě potřebuje svoji značku – chápu, že kvalitu rozhodně neovlivní to, že původní visačka má hnusný barvy, ale já neběhám, takže si ty pokřivený priority můžu dovolit.

A když už značku, tak ve velkým a pěkně přes celý triko!

A protože jeden dárek nikdy nestačí, jala jsem se hledat nějakou vtipnou ceduli (plakát, pohled, přání, fotku, obraz, cokoli), která by se dala pověsit na dobře viditelný místo a měla nakopávací účinek. Ten spočívá v tom, že člověka v tu pravou chvíli vykope z gauče, narve do bot a přiměje vyrazit. 

Když už se mi někde líbil nápis, byla otřesná grafika a naopak. Po hodině marnýho hledání na internetu jsem usoudila, že co si člověk neudělá, to nemá a za další hodinu jsem měla přesně to, co jsem chtěla:

Pokud máte v rodině podobně postiženou osobu, nebo tou osobu jste dokonce vy sami a potřebujete sem tam nakopnout, pak stačí kliknout přímo sem a stáhnout si ji – cedule je ve formátu .png, který zaručuje jasnější barvy i ve chvíli, kdy ji vytisknete na A4. Strčit ji do rámečku a někam pověsit už je to nejmenší.

Běžcům zdar a já si jdu vypít to kafe – o běhání totiž dokážu jen psát (a i tak se trochu potím;)

Komentář

  1. Už aby bylo teplo a já v něm konečně mohla vyběhnout (nehodlám si připouštět fakt, že v létě se do něj stále ještě nenasoukám 😉

Odpovědět