Blog

Ptáčci na větvi

Ptáčci na větvi

Nikdy jsem nepatřila k lidem, co si pod slovem pohoda představujou oheň v kamnech. Vždycky mi k tomu totiž skoro ihned naskočily ty vopruzy s tím spojený. Shnánět a štípat dřevo, tahat se s ním do baráku, všude čoud při přikládání, prach ze sazí a co hůř – nikde žádný kolečko, kterým by se dala teplota pěkně o dva stupně snížit. Taky to strašně rychle vyhoří a je potřeba neustále přikládat. Nejen ve dne, ale i v noci. O tom, že přijedete do baráku, kde je pět stupňů ani nemluvím.  Prostě samý pozitiva.

Jenže.
Jak říkala teta Kateřina, člověk míní, žívot mění. A taky jsem asi zestárla.
Najednou mi nic z toho nejen nevadí, ale dokonce mě to baví.

Větev jsem domů přitáhla už minulej tejden, protože ten kout u kamen si o ní vyloženě říkal.
Původně jsem měla v plánu na ni pověsit vánoční ozdoby, nebo třeba takový ty kaktusy ve skleněných koulích (teď si nevzpomenu jak se to jmenuje ani kdybych se naruby otočila), ale když jsem uklízela ty látky, napadlo mě něco úplně jinýho!

Potřebuju ptáčky!
Šiju si ptáčky
Hledala jsem na internetu nějakej návod, nebo aspoň střih, ale nenašla jsem nic, co by se mi líbilo, kromě tohohle článku – je o tom, jak kdysi dávno člověk jménem Michael Fulkerson ušil pár ptáčků jako dekoraci do výlohy obchodu a než se rozkoukal, jeho nápad kopírovali lidi po celým světě.
Fakt bych si ten střih od Micheala ráda koupila, ale nikde ho neprodává, takže jsem se holt chtě nechtě přidala k proudu.
Ptáčci na větvi
Jak už je mým dobrým zvykem, nedookázala jsem se rozhodnout, která barevná kombinace je nejlepší. Líbily se mi totiž všechny.
Naštěstí se ukázalo, že to vůbec nevadí, protože jakmile na to jednou přijdete, je pták sešitej raz dva.
Ptáčci na větvi
Na zkoušku jsem udělala tři.
Na vycpaniny všeho druhu používám takový ty malý IKEA pošltářky, co stojej asi dvacku. Tentokrát mi úplně přesně stačilo vykuchat vnitřek z jednoho a mám za málo peněz celkem slušný hejno.

Bála jsem se, žeje budu muset nějak složitě přišívat, přilepovat, nebo jinak vymejšlet jak je tam natrvalo usadit, ale ta větev je prostě geniálně střapatá, takže držej úplně sami. Navíc visí skoro až u stropu a tak snad nehrozí, že by je někdo měl tendenci shazovat (optimismus je opium lidstva, žejo).
Ptáčci na větvi
Teď už jen vymyslet, jak tam nacpu těch dalších devět (ehm) a budu spokojená na stodvacet procent!

Odpovědět