Blog

Špagáty z triček

Rozstříhala jsem to

V lednu jsem zahájila debordelizaci skříní, jejíž první fáze byla víc než úspěšná. Proto mě ani ve snu nenapadlo, že druhý kolo bude ještě výživnější. Asi za to může nějaká vrozená sklerotičnost, protože jinak si nedokážu vysvětlit to, že jsem opět zapomněla na hromadu zvanou Věci k ohni. Znáte?

Pokud jste si vzali někoho, jako já, tak s největší pravděpodobností máte jasnou představu. Pro ty šťastnější, kterých se to netýká – je to hromada rostoucí geometrickou řadou do závratných výšin, obsahující oblečení, který by si normální člověk nevzal nikam, kde by ho někdo mohl vidět. Děravý, poslintaný, nevypratelný, vytahaný a jinak nechutný. Jeho majitel ale trpí utkvělou představou, že se určitě ještě bude hodit a vůbec ho neznepokojuje fakt, že i kdyby tomu tak teoreticky bylo, vystačily by mu ty vonuce minimálně na několik dalších životů.

Výhoda je jediná. Není v lidských silách si zapamatovat její obsah, takže se dá poměrně snadno redukovat. Tajemství úspěchu spočívá v postupným odebíráním šatstva.
Odspodu!
Tam se totiž ukrývaj přesně ty věci, o kterých už nikdo ani neví, že kdy existovaly a jsou tudíž snadno postradatelný. V duchu týhle teorie jsem ji zredukovala přibližně na třetinu původní výšky a nikdo si toho ani nevšiml.

Nosit se to už dál rozhodně nedalo, ale ani tak se mi to nechtělo vyhazovat, takže jsem to rozstříhala.
Nemilosrdně a důsledně.
Všechno!Špagáty z triček
Věděli jste, že z jednoho trička rozcupovanýho na pěticentimetrovej pruh vznikne celkem slušný klubíčko?
A co teprve z dvaceti takových?Špagáty z tričekŠpagáty z triček
Já to matně tušila, ale výsledek předčil očekávání!

Původně jsem se chystala, že se na starý kolena naučím další novou věc a něco z nich uháčkuju. Protože tomu prd rozumím, objednala jsem si ten největší háček (mám přece tlustý provázky), ale s tou tyčí od slunečníku, která mi dorazila domů, si můžu tak možná podepřít rajčata (jako kdybych nějaký měla, no nic).

Když selže plán A, je vždycky dobrý, mít nějakej záložní. V tom jsem dobrá.
Háčkovat neumím, ale šít jo.
Taky mám plešatý děti a ráda pletu copy, takže se to vlastně nabízelo samo, ne?

Copy z tričekCopy z triček
Teď si prostě motám a motám a doufám, že až se domotám ke konci, nebudu zase čumět jak tele na nový vrata, že mi z toho vylezlo něco úplně jinýho, než jsem si představovala.

Dám vědět! 😉

Komentář

  1. Ty vaše věci k vohni jsou nějaký náramně pěkný!

Odpovědět