Blog

Látková hvězda návod

Vánoční hvězda z látky (a bez šití!) Návod

Neumyla jsem okna, ani neupekla žádný cukroví. Na to první se nějak nechystám a na to druhý máme děti (a hlavně babičky, čímž jim veřejně děkuju), takže rozhodně nehodlám mít výčitky svědomí. Vánoce jsou super, těším se už od listopadu a rozhodně se neplánuju stresovat.

Projevuje se to třeba tím, že místo abych sháněla vánoční dárky, už týden nad nima jen přemýšlím a při tý hrozný mentální námaze si skládám hvězdičky. Je to rychlý, uklidňující a výsledek stojí za to, takže byste to rozhodně měli zkusit taky!
Hvězdičky z látky - návodNepotřebujete skoro nic, což je první dobrá zpráva.
Ta druhá je, že přestože jsou hvězdičky z látky, není potřeba nic šít a tímpádem je po výmluvách a směle do toho. Zbytky látek se konečně nebudou jen tak válet v koutě a to je vždycky dobrá zpráva.
Látky
Budete potřebovat jen 4 proužky látky 8 x 30 cm a žehličku.
Hvězdičky z látky - návod
Pruhy sežehlete delšími stranami rubem k sobě, Pak je rozložte a k přežehlené půlce zahněte okraje tak, aby nikde nekoukal rub. Znovu přeložte, vyžehlete a je to.
Jakmile máte proužky nachystané, stačí je přehnout tak, aby jeden konec byl asi o tři centimetry delší, jak je vidět tady (a zase vyžehlit, ale tentokrát už fakt skoro naposledy):
Hvězdičky z látky - návod
Teď už se můžete zvesela pustit do skládání. A protože moc nevím, jak to popsat, říkala jsem si, že z fotek to určitě pochopíte.
Hvězdičky z látky - návod
Uznávám, že takhle to asi stačit nebude, takže trochu podrobněji:
Hvězdičky z látky - návod
Pokud všechno pořádně utáhnete, základ je hotový. Teď je potřeba přehnout vrchní (delší) části proužků přes vzniklý čtverec podobně, jako když skládáte krabici.
Hvězdičky z látky - návod
Poslední přehnutý proužek (na fotce je to ten světlemodrý) ještě prostrčte skrz vzniklé očko, aby to pevně drželo a nerozpadávalo se a můžete se vrhnout na špičky. Poprvé to možná bude chvíli trvat, ale jakmile na to jednou přijdete, už to půjde skoro samo. Asi takhle:
Hvězdičky z látky - návodKonce proužků pořádně zastrkejte dovnitř, aby špičky byly opravdu špičatý a máte vyhráno. Teď už to je vyžehlit. Naposledy, fakt!
Hvězdičky z látky - návodKdyž se to udělá pořádně, vydržej opravdu skoro všechno, což jsem vyzkoušela za vás (taková jsem já obětavá!)
Hvězdičky z látky - návod Hvězdičky z látky - návod
Teď už jen vymyslet, kam s nima, což před vánocema asi nebude problém. Našít očka zvládne určitě každej a kdo ne, může je prostě na nějakou tu větev jen tak připíchnout, ne?
Hvězdičky z látky - návodHvězdičky z látky - návodA to je všechno. Výsledek, myslím, rozhodně stojí za pokus a aspoň u mě předčil očekávání.
Látková hvězda návodA teď si jdu napsat seznam ingrediencí, který musím nakoupit na vánoční likér. Vařím ho každej rok a nebudu předstírat, že mi vydatně nepřispívá k tomu nestresování se.

Pokud nezaberou hvězdičky, možná byste ho měli zkusit taky!

5 Comments

  1. Tak to nevím, jestli to podle toho návodu zvládnu, chápu zhruba první krok….. Ale dárky už mám prakticky vymyšlený, což je velkej pokrok 🙂 A recept na vánoční likér chci! Třeba mi to pomůže se stresovat ještě míň (a zaplácne zbejvající dárky 😀 )

  2. och to je super, kebyže sa podarí tak skúsime!

  3. To určitě musíte! a dej vědět, jak to šlo 😉

  4. No…tak….ne. Je tlustá, křivá a drží spíš silou vůle, rozhodně by v Kristýnčiných rukách neobstála :-X

  5. […] prosince jsem měla doma asi tak dva dárky. Taky hromadu hvězdiček a místo toho, abych večer, když požehnané plody života mého konečně usnuli, objednala […]

Odpovědět