Blog

Látky

Zmatek v hlavě

Ten mám poslední dobou víceméně pořád.
V některých chvílích, jako třeba před prezidentskou volbou (až jsem sama sebe překvaapila jak jsem občansky uvědomělá!) to se mnou začne tak divně mávat, že si musím naordinovat cokoli, u čeho se nějak uklidním a utřídím si myšlenky.

To má obvykle různou podobu. Kdysi v prehistorii, nepochybně ještě v období před dětma mi pomáhalo uklízet. Vzhledem k tomu, že to už je tak zbytečná činnost (koho by bavilo dělat cokoli, co během následujících šedesáti minut někdo úplně zlikviduje), že jsem ji za uklidňující přestala považovat už dávno, mi nezbejvá, než hledat jiný způsoby.

Obvykle tímpádem buď

  • třídím skříně
  • snažím se vymyslet systém v těch hromadách totálně nekonsistentních fotek (teď jsem jich z telefonu přetáhla přes čtyři tisíce a trochu jsem přemejšlela, jestli už je to na diagnózu, nebo mám ještě chvíli počkat)
  • vytáhnu krabice s látkama

Přesně v tomhle pořadí jsem to provozovala celej uplynulej tejden. Šiju si ptáčky
Pokud by to nebyl život, ale článek v lajfstajlovým časopisu, napsala bych (a jinak by to ani nešlo), že se cítím báječně osvobozená od všeho chaosu, který svíral mé nitro –  kdybych si k tomu nalila nějaký to víno, určitě bych  ještě pár podobně hlubokomyslných frází vymyslela.
Jenže víno došlo, takže smůla, opět zůstanu trapně při zemi.látky
Moc zásadních myšlenek mě sice nenapadlo, ale minimálně v těch krabicích to celkem prořídlo.
Navíc jsem přišla na využítí aspoň malýho zlomku těch nasyslených kousků, a to se počítá!
Teď jsem sama zvědavá, jestli mi z toho vyleze to, co mám v plánu, protože když na to tak koukám, nějak si nejsem až tak jistá 😀

Odpovědět